"Kas on võimalik maailma paremaks muuta?
Olen ikka uskunud, et kui sellele küsimusele
vastust otsides alustad iseendast ja pöörad pilgu 
sissepoole, siis on."    - Fred Jüssi
   Avaleht      OSHO Masaaž
 

Terapeut - Sirve Paldis 58 04 77 92. Seansid toimuvad kokkuleppel, Keha ja Meele Teraapiakeskuses, Laki 11, Tallinn.

Sidelihaskoe energeetiline lõdvestamine,

OSHO taskaalustav massaaž

 

OSHO tasakaalustav massaaž on kehale suunatud psühhosomaatilise teraapia vorm, mis viib inimese endaga harmooniasse, et elada keha, meele ja südamega olemuslikus ühtsuses. See on ainulaadne süntees kehalugemisest, sidekoe käsitsemisest, liigeste vabastmisest, energia- ja hingamistööst, kehateadlikkuse treenimisest ning emotsioonide väljendamisest. Lihaspingete lõdvestamise ajal vabastab keha energiat. Samal ajal võime saada teadlikuks vanadest alateadlikest emotsionaalsetest ja mõttelistest suhtumistest ning mustritest, mis meid piiravad. See aitab meil paremini mõista ennast ja oma varjatud potsentsiaale. Nii jõuamegi kõige põhilisemani, mis võimaldab meil elada spontaansemalt ja rahulolevamalt. Tasakaalustamine on erakordne psühhosomaatiline keha ja meele tervendamise süsteem, mis ühendab tehnilise täpsuse ja loova meditatsiivse lähenemise. See tõhus ja lihtne meetod lähtub Rolfingust, kehaasendi integreerimise ja vedela kehatöö tehnikatest ning on ühtlasi ka suurepärane rännak kehale ja meelele. Tasakaalustavas massaažis ühendatakse sügavlihaste massaaž, liigespingete vabastamine ja energia tasakaalustamine, et lahustada kroonilisi kinnihoidmismustreid, mis põhjustavad valu ja haigusi. Keha on palju enam, kui meie füüsiline osa. Ka emotsionaalne, energeetiline ja vaimne aspekt on meie täielikkuses võrdselt olulised.

Tasakaalustav massaaž töötati välja 1980-tel Indias, Punes ja USAs Osho juhendamisel erinevate tervisevaldkonna professionaalide poolt, kes võtsid aluseks Rolfingu, kehaasendi integratsiooni, Hellertöö, kraniosakraalse tasakaalustamise, Trageringi psühhoteraapia ja erinevaid masaažitehnikaid.

Algne mõte oli luua uus kehatöö vorm, mis võtaks parima olemasolevatest tehnikatest, ning lisada sellele sügavam vaatenurk. Seda uut lähenemist iseloomustavad teadlikkus, kaastunne ja meditatiivsus, mis on teraapia keskseteks komponentideks. Tasakaalustav massaažiteraapia on oma olemuselt armastav, tundlik puudutus. Kehatöö on üks kõige peenemaid kunste üldse, mistõttu ei piirdu see ainult tehniliste oskustega, vaid on eelkõige armastuse väljendus.