Teadvus on üleüldine nähtus, mis hõlmab inimese tervet keha, mitte pelgalt tema aju. Teadvus on oma olemuselt koherentne valgus” – Lynne McTaggart.
Miks tulla kehapsühhoteraapia seansile?
Tihtipeale jääb ainult vestlemistest väheks. Kehapsühhoteraapias saame uurida ja tundma õppida oma keha toimimisviise sügavamal tasandil.
Töötame reaktsioonimustrite ja kaitsete uurimisega kehatasandil, et iseennast paremini mõista ning suurendada teadlikkust kehaväljast. Oluline osa on töötamisel maandatusega. Lisaks teeme erinevaid kehale suunatud harjutusi, avamaks kehas blokeeritud tundeid. Jälgime kehakeelt, tegeleme lihaspingetega, töötame traumadega, operatsioonide mõjuga füüsilisele kehale, jne. Õpime keharegulatsiooni, et energia pääseks kehas vabalt liikuma.
Vahel võivad avalduda sümptomid, mis tunduvad meditsiiniliselt seletamatud. Või tunneme kehas liigset ärevust ja pingeid ega oska nendega toime tulla. Mõnikord oleme viibinud või viibime hetkel stressirohketes olukordades, ega teadvusta selle mõju kehale. Need ja ka teised sarnased teemad võivad olla põhjuseks, miks valida kehapsühhoteraapia.
Oled oodatud ka siis kui tunned uudishimu enesearengu suhtes või soovid end oma kehas paremini tunda.
Mis on kehapsühhoteraapia?
Lisaks erinevate teemade uurimisele, vaatleb kp kuidas erinevad elukogemused ja -olukorrad on mõjutanud meie füüsilist keha. Kp keskendub emotsioonide ja reaktsioonimustrite uurimisele ning tundmaõppimisele. Reaktsioonimustrid kehas väljenduvad kas kaitsemehhanismidena või on seotud meie haavatasaamiste ja traumadega.
Emotsiooni vaatleme kehapsühhoteraapias kui energeetilist laengut. Emotsinaalne laeng kas voolab kehas või on see mingil põhjusel blokeeritud, allasurutud.. Pikaajaline emotsiooonide kinnihoidmine hakkab keha mõjutama. See võib muutuda krooniliseks valuks, aga ka pingeseisundiks kehas, võivad hakata ilmnema erinevad sümptomid ja vaevused.
Kp pöörab tähelepanu keha hoiakutele ja reaktsioonide struktureerimisele, samuti välise ja sisemise maandatuse loomisega kehasüsteemis. Füüsiline e. väline maandatus kaasneb lõdvestumisega. Sisemine maandatus on hoitus.
Kehapsühhoteraapia seansist:
Kohtumised on soovituslikult regulaarsed, kord nädalas või paari nädalase vahega.
Seansile tulemine ei vaja mingit erilist ettevalmistust, tegeleme kohalolu, kehatunnetuse ja tajudega, eneseregulatsiooni arendamisega ning maandatuse loomisega kehasüsteemis.
Seanssidele tulles on hea mugavalt riietuda.